Yavex Anfo LD

GENEL TANIM

Yavex Anfo LD; kuru deliklerde kullanılmak üzere oksijen dengesi gözetilerek formüle edilmiş poros prill amonyum nitrat, motorin, emülsiyon ve strafor karışımıdır. Serbest akışlı bir yoğunluğa sahip olup yemlemeye duyarlı bir patlayıcı madde türüdür. Yavex Anfo LD; yüksek patlayıcı madde gücüne gerek duyulmayan durumlarda kuru delikler için uygun bir karışım patlayıcısıdır. Yavex Anfo LD hava basınçlı şarj araçları ile şarjlanabildiği gibi dökme olarak ta şarjlanabilir.

ATEŞLEME & UYGULAMA

Yavex Anfo LD; basınçlı hava yardımıyla dolum sırasında kullanılacak hortumu anti-statik özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Çıplak kapsül üzerinden basınçlı hava ile kesinlikle şarjlama yapmayınız. Yavex Anfo LD sadece kuru deliklerde kullanılabilir.

AVANTAJLARI

  • Yavex Anfo LD; patlatma deliği çapının tümüne yayılarak patlatmanın optimum değerlere ulaşmasına yardımcı olur.
  • Yavex Anfo LD; kullanımı kolay ve güvenilir patlayıcı madde türüdür.
  • Yavex Anfo LD; yerleşim yerlerine yakın patlatmalı kazı çalışmalarında kullanılarak sarsıntı değerlerine en aza indirerek açık

patlatmalı kazıya olanak sağlar.

  • Yavex Anfo LD; yatay ve baş aşağı deliklerin hızlı şarjlanması için basınçlı hava ile şarjlanmasına olanak sağlar.

PAKETLEME  & ÜRÜN BOYUTLARI

Yavex Anfo LD 15 kg’lık çift katlı PP/PE torbalar içerisindedir. Özel uygulamalar için istenilecek diğer boylar siparişe bağlı olarak üretilebilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

yavexanfold

NAKLİYE

BM Adı: Patlayıcı Madde Tip B    BM No: 082   IMDG Kodu: 1.1 D