YAVEX Hakkımızda

Yavaşçalar A.Ş., 2014 yılı itibariyle patlayıcı madde sektöründe 34 yılını geride bırakmıştır. 1981 yılında patlayıcı madde depoları kurarak bölgesinde patlayıcı madde satış ve dağıtımına başlamıştır. 1999 yılı sonunda Balıkesir’de 570 dönümlük arazisinde sivil amaçlı patlayıcı madde üretimine başlayan Yavaşçalar, YAVEX markası ile Türkiye’de sivil patlayıcı üretimi sektöründe %100 Türk Sermayeli markası olmuştur. Madencilik ve inşaat alanında kullanılan patlayıcı maddelerin imalatını, pazarlamasını, dağıtımını, patlatma ve danışmanlık hizmetlerini Yavex markası ile sağlayan Yavaşçalar, ülkemizdeki patlayıcı sektörünün yanında; Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Afrika’da başarı ile hizmet vermektedir.

Yavex, Balıkesir merkezindeki üretim tesislerinde; Anfo, Emülsiyon bazlı patlayıcılar ve elektriksiz kapsül üretimi yapmaktadır. Yavex, hem yurtiçi hem de yurt dışı müşterilerinin taleplerini karşılamak için fiyat unsurunun ötesinde farklılaşarak rekabet gücünü arttırmak amacıyla “üretim ve hizmette en kaliteli” olmayı hedeflemiştir. Ürettiği ürünlerin satış ve dağıtımının yanında müşterilerine, profesyonel mühendis kadrosu ile akademik seviyede eğitim ve destek vermektedir. Yavex sahada ise kamyon ile şarj hizmetleri, kontrollü patlatma ve özel uygulamalar, sarsıntı – hava şoku ölçümü ve patlatma hizmeti sunmaktadır.

Yavaşçalar; 2010 yılında aldığı kararla bölgesel yatırımlara yönelmiştir. Yavex; dünya kalite standartlarına uygun ürünleri, profesyonel kadrosu, üniversite ve sanayi odalarınca ödüllendirilen sosyal sorumluluk projeleri, üstün hizmet anlayışı ile Ankara, İstanbul, Muğla şubelerindeki mühendis kadrosu ve iştiraki olan Mardin Midyat ve Aydın Çine’de bulunan ileri teknoloji donanımlı tesisleriyle hem bölgelerine hem de ülkemizin ihracatına katkı sağlamakta ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmektedir. 2014 yılı Balıkesir Ekonomi Ödüllerinde ihracat sıralamasındaki yeri ile Ekonomi Bakanlığı nezdinde ödüle layık görülmüştür.

Tüm paydaşlarımız tarafından güvenilen ve tercih edilen iş modeline sahip şirketimiz, patlayıcı madde sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümek, ar-ge çalışmaları, hizmet ve çözümler ile müşterilerimize; İş sağlığı ve güvenliğini öncelikli yönetim anlayışı ve bölgesel yatırımları, sürekli artan gelişim olanakları ile çalışanlarımıza değer yaratarak ülkemizi başarı ile temsil etmeyi kendine hedef olarak benimsemiştir.

İLETİŞİM

MERKEZ OFİS

Atatürk Mahallesi Turgut Reis Cad. No: 128
BALIKESİR TÜRKİYE
Telefon : +90 266 245 0 888

FABRİKA

Kavaklı Köyü Kazancı Mevki BALIKESİR TÜRKİYE
Telefon : +90 266 266 1 300
E-mail : info@yavexpatlayici.com